אודות אריק לבנת | עדכוני מופעים

אריק לבנת- מוסיקאי (כלי נשיפה, סקסופונים, חלילים ושופרות), מלחין. מבכירי הסקסופוניסטים בארץ. במהלך הקריירה המגוונת שלו, הקליט והופיע, עם מיטב האמנים בישראל, כמו גם  עם הזמר האמריקאי סטיבי וונדר. הוא מופיע ומקליט באופן קבוע עם אחיו, אביב לבנת (גיטרות, שירה והלחנה). את השילוב המיוחד שהם עושים בין ג'אז מקורי למוסיקה יהודית ויידיש, הם מעלים בהצלחה רבה על במות בישראל וברחבי העולם- בפולין, צ'כיה, בולגריה, צרפת, בלגיה, שבדיה, אנגליה, ארה"ב והופיעו בפני נשיא ארה"ב ביל קלינטון ובקונצרט באו"ם. לדיסקוגרפיה של האחים לבנת.
אריק החל את לימודי המוסיקה בחליל קלאסי עם נגן הפילהרמונית הישראלית סרג'יו פיידמן ז"ל וחליל ג'אז עם המוסיקאי רומן קונצמן ז"ל. בהמשך למד סקסופון  אצל  המוסיקאי פטר וורטהיימר ותיאוריה וקומפוזיציה עם המוסיקאים מנחם ויזמברג ואילן מוכיח. שירת כסולן בתזמורת צה"ל.

במקביל לקריירת המוסיקה, סיים את בית הספר למשחק של יורם לווינשטיין ושיחק בתיאטרון חיפה, בתיאטרון בית לסין, בתיאטרון הפרינג', בתיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער, בתיאטרון הקיבוץ ועוד. הנחה בטלוויזיה החינוכית  ובערוץ השני תוכניות ילדים ונוער ("זה מזה" "חדש בעיניים", "חמשמח", "יום מוסיקה" ועוד).
אריק זכה במלגות קרן "אמריקה ישראל" בתחומי המוסיקה הקלה וג'אז ועם אחיו זכה בפרס "נוצת הזהב" של אקו"ם לשנת 2002 עבור הדיסק "חלום של ילד" (מוסיקה שכתבו לתיאטרון, קולנוע ומחול).
זכה בפרס ה- '­Millenium Award' הבריטי, על מוסיקה מקורית שכתב עם אחיו להצגת תיאטרון בווסט­אנד, שבלונדון. ב 2002 הוציא אריק אלבום סולו שכולל מוסיקה מקורית ושירים שנכתבו בשנים האחרונות.
אריק לימד והדריך בבית ספר "תלמה ילין" במגמת מוסיקת ג'אז. נבחר לבחון מוסיקאים מצטיינים בצה"ל, ובחן אמנים צעירים בקרן תרבות 'אמריקה-ישראל' ומשרד החינוך והתרבות.

אריק לבנת עם סטיבי וונדר בהופעה

מלבד פעילות מוסיקלית ענפה, יזמו האחים לבנת הקמתה של קרן אמנויות מיוחדת, קרן "רז-­רם", אשר פועלת למען ילדים יתומים ונזקקים באמצעות האמנויות. העמותה פועלת במסגרות של חונכות אישית וקבוצתית בתחומי אמנויות כמו מוסיקה, ציור, תיאטרון ועוד.

אריק מופיע באופן שוטף ברחבי הארץ בסדרות מופעי איכות לילדים:'צליל משותף'- (הצגה מוסיקלית עם חן צימבליסטה- תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער), ההצגה הועלתה בהצלחה למעלה מ-250 הצגות. 'אריק בארץ הסקסופונים'- מפגש מוסיקלי חוויתי לילדי הגנים. שאיתו ערך למעלה מ-200 מפגשים עם ילדים בגני ילדים בישראל. 'סקסופון מהסרטים'- מופע שהועלה בפני ילדים למעלה מ 600 הופעות בשנים האחרונות. 'לב אוהב'- מופע חדש ודיסק ילדים שיצא בימים אלה.

אריק עוסק בהוראת מוסיקה לילדים ונוער- לימד בתיכון 'תלמה ילין' ובמוסדות חינוכיים ברחבי הארץ. נבחר לבחון מוסיקאים צעירים מטעם קרן תרבות 'אמריקה-ישראל' ומשרד החינוך והתרבות.

לוח מופעים >>