חזור ל דיסקוגרפיה

חלום של ילד

דיסק רביעי של האחים לבנת. מוסיקה שנכתבה במהלך השנים האחרונות למחול, תיאטרון וקולנוע. הדיסק זכה בפרס 'נוצת הזהב' של אקו"ם לשנת 2002 וכולל מוסיקה מקורית של האחים לבנת. הפקה מוסיקלית- האחים לבנת

1. ילד רוקד-דואט (האחים לבנת) 
2. חלום של ילד (האחים לבנת)
3. שיר ערש (אריק לבנת)
4. תפילה (אריק לבנת)
5. שלושה עולמות (האחים לבנת וערן קצנלנבוגן)
6. נוסטלגיה (האחים לבנת) 
7. ילדים טובים (אביב לבנת) 
8. בלדה (אביב לבנת)

השתתפו:
אביב לבנת- גיטרות, שירה וקולות
אריק לבנת- כלי נשיפה, וקולות
רונן בן דוד- פסנתר קלידים
נדב רובינשטיין- קלידים
ערן קצנלנבוגן- פסנתר וקלידים
אבישי כהן- באס
ערן זילברברג- באס
אילן קצ'קה- תופים

מן הביקורת:
"האחים אביב ואריק לבנת, הם מוסיקאים ויוצרים פעילים בארץ ובחו"ל, ועיקר התמחותם הוא בשילוב שהם עושים בין ג'אז מקורי ומוסיקה יהודית שורשית. אלבומם החדש נקרא "חלום של ילד" והוא כולל קטעי מוסיקה מקורית ושיר אחד שהשניים חיברו בשנים באחרונות ליצירות בתחומי המחול, הקולנוע והתיאטרון. למרות שאי אפשר להגדיר את הדיסק במובהק כמוסיקה לילדים, כמעט כל הקטעים בו קשורים לעולם הילדות ושמותיהם למשל הם "ילד רוקד (דואט), "שיר ערש", "ילדים טובים" ו"חלום של ילד" כמובן. האלבום נעם מאוד להאזנה והוא יכול לשמש גם כרקע מוסיקלי יפה לפעילות רגועה שלכם עם הילדים." יורם רותם (גלי צה"ל/ 'הורים')

"שמונה הדקות הראשונות של "ילד רוקד" מכילות את תמצית העולם המוסיקלי של האחים לבנת, שעד היום התפרסמו בעיקר בזכות מיזוג של מוסיקה יהודית וג'אז. זה קטע מלודי שמתחיל מינורי וזורם באפיק רגשי רב תוגה שיש בו ג'אז וגם משהו צרפתי שמזכיר את פרנסיס לי ומישל לגראן… האחים לבנת הצליחו לייצר אווירה קסומה המקושטת באפקטים של שריקות חרישיות… האחים לבנת הם מוסיקאים שלא מתייחסים לשום דבר כאל מובן מאליו. הם ספגו מוסיקה יהודית וג'אז אבל עסוקים כל העת בחיפושים ומצליחים להגיע לפיוט במוסיקת פיוז'ן רבת נשמה… הם מספקים רגעים יצירתיים יפים עד מרגשים בדיסק הפורש את מירב הכישורים והצבעים המוסיקליים שלהם." יוסי חרסונסקי (מעריב)

לדיסקוגרפיה>>